LOGGA IN

BLOGGAR

Elin Hagerlinds blogg

Frida och Sakarias

Läs mer

Henrik Erikssons blogg

Bright lights late nights - The Speakeasies' Swing Band

Läs mer

Kontakta oss

Swingkattens adress

Swingkatten
Box 15029
75015 Uppsala


Uppgifter för betalning och fakturering

Kontaktpersoner

Här nedanför hittar du kontaktpersoner och ansvariga inom Swingkatten.

Swingkattens styrelse 2016-2017

   
Michael Klint (vice ordförande) michael.klint@swingkatten.se  
Tillfrordnad kassr (kassör) ekonomi@swingkatten.se
Marian Niskala (sekreterare) sekreterare@swingkatten.se
Fanny Sigblad (ledamot) fanny.sigblad@swingkatten.se  
Solstickan Malmberg (ledamot) solstickan.malmberg@swingkatten.se  
Elisabetta Perotti (suppleant 1) elisabetta.perotti@swingkatten.se  
Mayank Mahajan (suppleant 2) mayank.mahajan@swingkatten.se  
Signe Rudberg Selin (suppleant 3) signe.rudbergselin@swingkatten.se  

Kurser

   
Lindykurser (Lovisa Östblom) lindykurser@swingkatten.se  
Balboakurser (Veronika Nyrén) balboakurser@swingkatten.se  
Steppkurser (Henrik Pedersen) steppkurser@swingkatten.se  
Boogiekurser (Maria Nygårds) boogiekurser@swingkatten.se  
Jazzkurser (Lovisa Östblom) jazzkurser@swingkatten.se  
Blueskurser (Olle Moden) blueskurser@swingkatten.se  
Övriga anmälningsfrågor (Simon Ternsjö) kurser@swingkatten.se

Show

   
Bokning MessAround (Marielle Hjalmarsson) messaround@swingkatten.se  

Valberedningen

Richard Hallvig (sammankallande) valberedning@swingkatten.se  
Ina Granlund  
Emelie Anér  

Revisor

Stephan Ortlieb  revisor@swingkatten.se  

Fest och arrangemang

Kontaktperson för socialdans (Elisabetta Perotti) socialdans@swingkatten.se  
Kontaktperson för funktionärer (Hedvig Åström) engageradig@swingkatten.se  
Kontaktadress till ansvarig för danskvällsvolontärer hjalpatill@swingkatten.se  

Träningsvärdar

   
Henrik Pedersen (träningsansvarig) traning@swingkatten.se

Teknik

   
Teknikgruppen teknik@swingkatten.se  

Web och annat IT-stöd

   
webbredaktion webbredaktion@swingkatten.se  
Swingweb info@swingweb.se
nyhetsbrev
dans i Uppsala
vilka skor passar bäst för dans